Warning: Declaration of c2c_ConfigureSMTP::options_page_description() should be compatible with C2C_Plugin_023::options_page_description($localized_heading_text = '') in /home/viunitedates/public_html/wp-content/plugins/configure-smtp/configure-smtp.php on line 47
Ameliyat Sonrası Ağrı Olmadan Geçer mi ? - Ağrı Tedavi Ünitesi - Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı - Uzman Doktor Erkan TEYİN
Akupunktur Nedir ?
8 Eylül 2016
Başım Ağrıyor Çaresi Var mı ?
8 Eylül 2016

Ameliyat Sonrası Ağrı Olmadan Geçer mi ?

Doku Zedelenmesi , Etkin Tedavi , Radyofrekans

Yazımızı paylaşın ...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Ameliyat Sonrası Ağrı Olmadan Geçer mi ?

 Ameliyat sonrası ağrı ameliyatın verdiği doku zedelenmesine bağlı oluşur. Erken dönemdeki ağrı genelde bilinene ağrı kesicilere yanıt verir. Bazı hastalarda ameliyat öncesi anestezi için yerleştirilen kateter dediğimiz küçük borucuklardan da ilaçlarla daha etkin ağrı tedavisi sağlaya bilmekteyiz. Hasta kontrollü analjezi dediğimiz otomatik pompalarla hastanın eline verdiğimiz düğmeye basarak ihtiyaç duyduğunda hiç kimseye haber vermeden ağrı kesicisini kendi kendine yapabilmektedir.

 Bazı durumlarda ameliyat sonrası ağrılar uzaya bilmekte yıllarca sürebilmektedir. Böyle durumlardada ilaçlarla , radyofrekansla, lazerle kalıcı sinir uyuşturmaları ile ağrı tedavisi yapılabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Önemli Not Uyarı Dikkat Web sitemizde paylaştığımız yazılar ve içerikler bilgilendirme amaçlıdır.Teşhis ve tedavi amacı ile kullanılması durumunda oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumluluk kabul edilmez.Ağrı ve diğer sağlık sorunlarınız için mutlaka uzman bir hekime başvurunuz.