Gerilim Tipi Baş Ağrısında İlaç Tedavisi
13 Eylül 2016
Diğer Baş Ağrısı Tipleri
13 Eylül 2016

Akupunktur Botoks ve Diğer Tedaviler

Yazımızı paylaşın ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

AKUPUNKTUR GERİLİM BAŞ AĞRISINDA ETKİLİ MİDİR ?

 Akupunktur uygulamasından fayda gören bir çok hasta vardır. Ancak tüm hastalar akupunkturdan fayda görmez. Bilinçli ellerde yapılan bir akupunkturun yan etkisi olmadığından uygulanmasında bir sakınca yoktur. Uygulanan akupunktur sonucu hasta fayda gördüğünü söylüyorsa dönemler halinde tekrarlanan tedaviler alabilir.

 Kas uyarılması yönteminde ise baş ve boyunda derin kaslara akupunktur ile uyarı yapılarak tedavi yapılmaya çalışılır. Birde iğnesiz olarak çalışan ve aynı etkiyi gösterdiği belirtilen lazer akupunktur cihazları vardır.

BOTOKS ETKİLİ MİDİR ?

 Tartışmalı olsa da fayda gördüğünü söyleyen hastalar vardır. Her hastada etkili olmayacağı birinci husustur. İkincisi botoksun etkisinin 8 ila 16 hafta arasında olduğu ve sonrasında tekrarlamak gerektirebileceğidir. Diğeri ise her tekrarlamada vücudun vereceği tepkiden dolayı etkinliğinin azalabileceğidir.

FİZİKSEL YÖNTEMLER NELERDİR ?

 Biyofeedback ve gevşeme eksersizleri baş ağrısını azaltabilmektedir. Biyofeedback nefes alma, kalp hızı gibi istemsiz davranışları, istemli kontrol altında tutmaya çalışma egzersizleridir. Gevşeme eksersizleri ise daha kolay yapılabilen kas gevşetme, ruh gevşetme eksersizleridir. Gerilimi azaltarak baş ağrısının sıklığını azaltabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Önemli Not Uyarı Dikkat Web sitemizde paylaştığımız yazılar ve içerikler bilgilendirme amaçlıdır.Teşhis ve tedavi amacı ile kullanılması durumunda oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumluluk kabul edilmez.Ağrı ve diğer sağlık sorunlarınız için mutlaka uzman bir hekime başvurunuz.