Morfinle Geçmeyen Ağrılarda Tedavi
13 Eylül 2016
Migren
13 Eylül 2016

Baş Ağrısı ve Değerlendirmesi

Yazımızı paylaşın ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Süreğen (kronik) baş ağrısında ne zaman doktora başvurmak gerekir ?

 Aşağıdaki test size yardımcı olacaktır. Her sorunun cevabının puanı testtin alt kısmına yazılmıştır. Her bir sorunun puanını toplayın ve açıklamasında denk gelen kısmı okuyun.

Baş Ağrısı

BAŞAĞRISI ETKİ TESTİ

Aldığınız Puan Ne Anlama Gelir ?

60 veya Daha Fazla Puan Aldıysanız

 Baş ağrılarınız yaşamınızı son derece fazla etkiliyor. Diğer baş ağrısı çekenlerden daha ciddi düzeyde yaşamınızı kısıtlayacak baş ağrınız ve belirtileriniz olabilir. Baş ağrılarınızın aile, iş, okul veya sosyal faaliyetler gibi yaşamınızdaki önemli şeylerden zevk almanızı engellemesine izin vermeyin.
HIT-6 testinin sonuçları ve baş ağrılarınız hakkında doktorunuzla konuşmak için hemen bugün bir randevu alın.

56 . 59 Arasında Puan Aldıysanız

 Baş ağrılarınız yaşamınızı önemli bir şekilde etkiliyor. Bunun sonucu olarak, çektiğiniz ciddi baş ağrıları ve diğer belirtiler nedeniyle ailenizden, işinizden, okulunuzdan veya sosyal faaliyetlerden uzak kalmanız gerekebilir.
HIT-6 testinin sonuçları ve baş ağrılarınız hakkında doktorunuzla konuşmak için hemen bugün bir randevu alın.

50 . 55 Arasında Puan Aldıysanız

 Baş ağrılarınız yaşamınızı biraz etkiliyor. Baş ağrılarınız nedeniyle ailenizden, işinizden, okulunuzdan veya sosyal faaliyetlerinizden uzak kalmak zorunda değilsiniz.
HIT-6 testinizin sonuçları ve baş ağrılarınız hakkında bir sonraki randevunuzda mutlaka doktorunuzla konuşun.

49 ve Daha Az Puan Aldıysanız

 Baş ağrılarınız henüz normal yaşamınızı çok az etkiliyor veya hiç etkilemiyor. HIT-6 testini her ay uygulamanızı ve baş ağrılarınızın yaşamınızı nasıl etkilediğini kontrol etmeye devam etmenizi öneririz.

HIT-6 Testinizin Sonucu 50 veya Daha Yüksekse

Test sonuçlarını mutlaka doktorunuzla konuşun.

 Doktorunuza gittiğiniz zaman HIT-6 testinizin sonuçlarını yanınızda bulundurun. Yapılan araştırmalar, baş ağrınızın yaşamınızı ne derece etkilediğinin doktorunuz tarafından bilindiği takdirde daha başarılı bir tedavi programı uygulandığını göstermektedir ve bu programa ilaç tedavisi de dahil olabilir.

HIT Testini ayrıca www.headachetest.com adresi üzerinden Internet yoluyla da alabilirsiniz. Internet üzerinden alınan bu test interaktif olup İngilizce olarak sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Önemli Not Uyarı Dikkat Web sitemizde paylaştığımız yazılar ve içerikler bilgilendirme amaçlıdır.Teşhis ve tedavi amacı ile kullanılması durumunda oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumluluk kabul edilmez.Ağrı ve diğer sağlık sorunlarınız için mutlaka uzman bir hekime başvurunuz.