Makat Bölgesi Ağrısı
16 Eylül 2016
Ozon Tedavisi
16 Eylül 2016

Kuyruk Sokumu Ağrısı

Yazımızı paylaşın ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Kuyruk sokumu ağrısı koksalji nedir ?

 Kuyruk sokumunda ağrı ve kramp ile karakterli bir hastalıktır. Ağrı makat bölgesine kalça ve bel bölgesine yayılabilir. Hastaların büyük kısmında kuyruk sokumu üzerine düşme hikayesi vardır. Zor doğumlar sırasında hasar oluşması nedeniylede ağrı olabilir.

İlaç tedavileri nelerdir ?

 Basit ağrı kesiciler, depresyon ilaçları, sinirlerin çalışmasını düzenleyen bazı ilaçlar kullanılır. Bu tedaviden fayda görülmez ise doğrudan ağrı bölgesine yönelik iğneler kullanarak sinirlerin ve kasların çalışma düzenleri yeniden sağlanmaya çalışılır.

İğne ile yapılan tedaviler nelerdir kimler uygular ?

 İğneler ile tedavileri genellikle ALGOLOJİ (Ağrı) doktorları tarafından uygulanır. Bölgesel uyuşturucular ile kaslar gevşetilmeye çalışılır. Fayda görmez ise yüksek teknolojili radyofrekans cihazlarları ve iğneleri kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Önemli Not Uyarı Dikkat Web sitemizde paylaştığımız yazılar ve içerikler bilgilendirme amaçlıdır.Teşhis ve tedavi amacı ile kullanılması durumunda oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumluluk kabul edilmez.Ağrı ve diğer sağlık sorunlarınız için mutlaka uzman bir hekime başvurunuz.