Migren Tedavisi ve Kullanılan İlaçlar
13 Eylül 2016
Gerilim Tipi Baş Ağrısı
13 Eylül 2016

Migren Önleyici Tedaviler Nelerdir ?

Yazımızı paylaşın ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

MİGREN ÖNLEYİCİ TEDAVİ NEZAMAN BAŞLAMALIDIR ?

 Basit ağrı kesiciler olsun migrene özgü ilaçlar olsun hepsi baş ağrısı atağını tedavi etmeye yarayan ilaçlardır. Baş ağrısı yoksa kullanılmaları baş ağrısının başlamasını engellemez. Bunun için başka ilaçlar kullanmak gerekir. eğer bir kişi ayda 4 ün üzerinde orta veya şiddetli migren atağı geçiriyorsa bu ilaçlara başlamak gerekir.

MİGREN ATAĞININ BAŞLAMASINI ÖNLEYİCİ TEDAVİLER NELERDİR ?

 Diğer bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçlar migrenin önleyici tedavisinde kullanılır.
Tansiyon yüksekliği veya çarpıntı tedavisinde kullanılan ilaçlardan bir kısmı bu amaç ile kullanılır. Bu tür ilaçların uyku problemleri, unutkanlık, depresyon, karın ağrısı, kilo alımı, kabızlık, tansiyon düşüklüğü yapabilir gibi yan etkileri olabilir.
 Depresyon ilaçları diğer bir grup ilaçtır. Bunlar daha kolay dayanılabilen ilaçlardır. Yukarıda anlattığımız ilaç yan etkilerini yapsalar da daha hafif seyirli olur. ayrıca görme sorunları çarpıntıda yapabilirler.
Sara nöbetinde kullanılan bazı ilaçlarda migrende faydalıdır. Hatta çok sık olarak önleyici tedavide kullanılır. Mide bulantısı kusma sersemlik hali, saç dökülmesi, titreme yapabilir. Çok nadiren karaciğere zarar verebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Önemli Not Uyarı Dikkat Web sitemizde paylaştığımız yazılar ve içerikler bilgilendirme amaçlıdır.Teşhis ve tedavi amacı ile kullanılması durumunda oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumluluk kabul edilmez.Ağrı ve diğer sağlık sorunlarınız için mutlaka uzman bir hekime başvurunuz.