Makat ve Kuyruk Sokumu Ağrısı
13 Eylül 2016
Ozon Tedavisi
13 Eylül 2016

Omuz Ağrıları

Yazımızı paylaşın ...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Omuz bölgesi ağrıları:

Boyun ağrıları ve fıtıkları ile karışabilen bir bölgedir. Ayrıca karmaşık bir yapıya sayiptir. En çok kullanılan eklemleden biridir. Üç eklemden oluşur.

Omuz gölgesi ağrılarına ne sebep olur ?

Kaslar ve bağlar

Eklem kireçlenmeleri

Eklemlerın gerilme ve burkulmaları

Eklem çevresindeki yapıların ve sinirlerin sıkışma ve yırtılmaları

Geleneksel tedavilerden farklı olarak ağrı kliniğimizde nasıl tedaviler yapılmaktadır ?

Donuk omuz ve kireçlenmiş tendon hastalığında :

distansiyon hidroterapi denilen yöntem ile başvuran 10 hastanın 8-9 unda etkili olur. Omuz içine sıvı verilerek yapılan bir tedavi yöntemidir.

Prp yöntemi :

Hastadan kan alınarak belirli bir santrifüj (hızlı çevirme) yöntemi ile kan dokusu katmanlara ayrılır. Ve bir yerimiz yaralandığında orayı kapatan hücreler kandan alınarak hasarlı kokulara verilir. Vücudun savunma hücreleride bu bölgede bir hasarlanma var uyarısı ile o bölgete daha fazla kan ve iyileştirme materyalleri gönderir.

Radyofrekas termakuagulasyon yöntemi kullanılır mı ?

Evet omuza giden ana sinirlere termakuagulasyon ile duyarsızlaştırma tedavisi uygulanır. Omuz ağrısı diğer tedavilerle kesilemeyen ve amaliyat gerekmeyen her hastaya yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Önemli Not Uyarı Dikkat Web sitemizde paylaştığımız yazılar ve içerikler bilgilendirme amaçlıdır.Teşhis ve tedavi amacı ile kullanılması durumunda oluşabilecek zararlardan kesinlikle sorumluluk kabul edilmez.Ağrı ve diğer sağlık sorunlarınız için mutlaka uzman bir hekime başvurunuz.